REGISTRACE ZDARMA

Rychlé rande aneb speed dating

Rychlé rande aneb speed dating
„Neexistují hloupé odpovědi, pouze chytré otázky.“
Aristoteles

Nehovořte o penězích, o rozchodech se svými expartnery, o svém šéfovi a raději spolkněte i to, že jste už rok neměli sex!

Čemu se raději vyhněte

Jsou věci, které se během speed dating opravdu nehodí a je lepší je nechat na nějaké jiné setkání, kde vám nikdo nebude odpočítávat poslední vteřinky, které na setkání se svým protějškem právě máte. Čemu je tedy dobré se během rychlého rande vyhnout?

Některé otázky na speed dating nepatří

  • ● Jak se máš?
  • ● Co děláš?
  • ● Jaké jsou Tvé záliby?
  • ● Kam rád/a cestuješ?

Netlačte na pilu. Mějte na paměti, že se teprve zlehka snažíte poznat. K prvním sympatiím vám tak stačí celkový vzhled, vystupování, stisk ruky a zájem toho druhého.

Nemluvte jen o sobě a svých bývalých

„Jmenuji se Jana, pracuji jako sekretářka, žiju sama s psem a kočkou, mám dvě sestry, v létě jezdíme s kamarádkama do Egypta, toužím po romantice a nesnáším špenát!“

Jako příklad uvádíme ženu, neboť ženy mají tendenci mluvit více. Ale často jde i o pány, kteří se i přes velkou nervozitu snaží co nejvíce blýsknout a často tak ženu nepustí ani ke slovu!

„Už je to rok, co jsem sám. Předtím jsem žil s přítelkyní 6let, udělal jsem pro ni první poslední, a ona mě celá ta léta podváděla v mojí posteli s mým nejlepším kamarádem.“

Pamatujte, když mluvíte špatně o svém bývalém partnerovi/partnerce, mluvíte špatně i o sobě. Zaprvé máte v sobě hodně zloby, zadruhé vy jste si ji/ho tenkrát vybrali a milovali!

Pokud stále tápete, tak ještě doporučujeme přečíst článek Témata, která na rande nepatří.

Čemu se před speed dating přiučit?

Na druhou stranu je spousta věcí, které vám během pěti minut rozhodně svůj protějšek pomůžou zaujmout, lépe poznat a získat bonusové body do “druhého kola”.

Přirozená nenucená konverzace je základ

Po představení se zeptejte, jak se mu/jí tady dnes večer líbí. Jako vždy naslouchejte a jen přidávejte vlastní zkušenosti a názory. Témata, kterými můžete začít jsou záliby, cestování, vaše práce i to, co vás sem přivádí.

Pokračovat můžete třeba tím, jak jste se seznámili se svou první láskou. Může být jak zábavné, tak to především dokáže navodit romantickou atmosféru. A už samotné vyprávění prozradí o člověku nejvíc.

Zajímejte se

Ptejte se na názor a nenásilně do vět začleňte jeho/její jméno: „A vy už jste, Honzo, někdy v Africe byl?“ Naopak pocit souznění vykouzlí první osoba čísla množného - my: „To bychom ale vážně mohli zkusit.“ Dáváte tak protějšku najevo, že vy dva máte budoucnost!

Pokud se pro speed dating rozhodnete, vězte, že není důležité o čem mluvíte, ale jak mluvíte. To, jak se v rychlosti představíte a jaké téma k představení zvolíte o vás totiž řekne všechno.

Pokud chcete na prvním pohled opravdu okouzlit, doporučujeme nastudovat pár tipů Jak udělat ten nejlepší první dojem.

Kam vyrazit na rychlé rande

Za tímto typem rychloseznamky je lepší vyrazit do větších měst. Je v nich větší počet zájemců o takovou akci a tím pádem i vyšší šance na úspěch, že potkáte svou vysněnou lásku.

Pokud se tedy rozhodnete, že chcete najít novou známost během pěti minut, naplánujte si cestu do Prahy, Brna nebo Ostravy a vyberte tu správnou akci, kde už na vás čeká ta vaše...