REGISTRACE ZDARMA

Udělat ten nejlepší první dojem

Udělat ten nejlepší první dojem

Nehledě na muže či ženy, jsou věci a vlastnosti, kterých si podvědomě všímáme a z nichž si tvoříme dojem o tom druhém. Jsou to:

Ať už chceme či ne – fyzický vzhled je na prvním místě naší pozornosti. Kupodivu muž si podvědomě všimne toho, jak o sebe žena stará, co má na sobě, zda vypadá jemně, žensky, zda se mu líbí jako celek. Některá v něm může vyvolat jen sexuální chtíč, jiná zase touhu po zázemí.

Ženu upoutá chlápek s opravdu mužnou postavou, širokými rameny a výškou. Je to znak ochrany a bezpečí. Do toho stačí žena vyhodnotit styl oblékání a ano, z toho vyvodí i úroveň životního stylu.

Na celkovém vzhledu samotná móda není tak podstatná, jako osobitý styl, vhodné oblečení a čistota.

Náš postoj o nás prozradí víc, než jsme si ochotni přiznat. U mužích je atraktivní sebevědomé vystupování, přátelský stisk ruky, oční kontakt a uvolněnost. To jsou základní atributy. Na druhou stranu je nutná i přirozenost a nenucenost. Tím se dostává šancí i stydlivějším jedincům, jenž nemusí oplývat entusiasmem a vysokým sebevědomím, aby byli přitažliví.

Ženu tvoří krásnou úsměv a milé chování. Většina mužů pak dává přednost partnerce s jemnější náturou a přirozeným vzhledem.

Jak se váš ctitel chová k číšníkům? Je vaše milá příjemná na ostatní lidi stejně jako na vás? Jaká je její reakce, když na sebe převrhne skleničku červeného? Jde o maličkosti, které však rychle zaregistrujeme – gesta, zvýšení hlasu, sprostá slova, kamenná tvář....Všichni dobře víme, že jakmile odvane fáze počátečního zalíbení a zamilovanosti, budou to právě tato gesta, která budeme vídat nejčastěji...

Vystupování může klamat. Z pozorného gentlemana se může později vyklubat agresivní despota. O tom, zda se nám však podlomí kolena při prvním setkání rozhoduje právě vystupování, představení se a začátek hovoru. Udělá dojem ten se smyslem pro humor, ten, co dokáže naslouchat, ten, jenž se upřímně zajímá, je živoucí, mluví s rozmyslem i troškou nadsázky.

První dojem rovněž spočívá v kouzlu osobnosti a především v chemii, která mezi lidmi proběhne. Dosud nikdo nevybádal, zda se dá vědomě ovlivnit, nicméně pro zlepšení efektu navíc doporučujeme krásnou lehkou vůni a ještě krásnější úsměv!