REGISTRACE ZDARMA

< Zpět do blogu

Jak ukončit vztah se ženatým mužem?

19.05.2024, Autor: Tomáš Dvořák

Zamilovala jste se do ženatého muže? Naučte se, jak ukončit tento vztah a najít lásku, kterou si zasloužíte.

Jak ukončit vztah se ženatým mužem?

Proč se vlastně nezadaná žena zamiluje do ženatého muže? Má přece možnost vybrat si partnera z řady mužů, kteří jsou volní a kteří jí mohou nabídnout mnohem více. Můžeme to mít v sobě teoreticky srovnané, jak chceme, ale naše tělo a podvědomí si vybere po svém.

Nejčastěji žena „vlítne" do utajovaného vztahu, když:

  • nepřemýšlí racionálně

  • ve svém životě právě prožívá vnitřní konflikt

  • je citově vyprahlá

  • nese si v sobě nezpracované chybné vztahové vzorce

  • má nízké sebevědomí a narušenou sebehodnotu

Pak je žena někdy ochotná pro trochu lásky udělat cokoli. Ale co dělat, když už se to stane?

Krok za krokem k ukončení vztahu

Dej lásku nejprve sama sobě

Nechceš být stále na druhém místě? Potom pro to něco udělej. Dovol si přijmout to přesvědčení o tom, že na lásku máš právo. Nedovol pokračování v takovém vztahu, který tě ubíjí a ubližuje ti. Můžeš začít tím, že si vytvoříš nový režim, ve kterém budeš věnovat čas sama sobě. Můžeš se začít věnovat novým koníčkům, sportovat, nebo se zapojit do různých komunitních aktivit. Základem je, aby ses cítila dobře sama se sebou a nebyla závislá na přítomnosti někoho jiného.

Přiznej si své pocity

Polož sama sobě otázku, jak se cítíš v takovém vztahu. Zda tě naplňuje, či nikoli. Může to být těžké. Často si totiž žena musí přiznat, že má strach. Třeba i takový, že bude sama. Nebo i to, že je současný partner jako droga. A to i přesto, že vztah je nezdravý a jeho láska patří jiné ženě a jiné rodině. Přiznání vlastních pocitů je prvním krokem k tomu, abys mohla udělat změnu.

Pátrej po příčině

Proč jsi vlastně ve vztahu se ženatým mužem? Kde jsi nechala svou vnitřní ženu v sobě uhasnout natolik, že ti stačí tak malé množství lásky? Nauč se dávat samu sebe na první místo. To může znamenat také hledání pomoci u odborníků, jako jsou psychologové nebo terapeuti, kteří ti mohou pomoci pochopit a překonat své vnitřní bloky.

Nic si nevyčítej

Teď potřebuješ víc než kdy jindy uzdravit své nitro od staré bolesti. Nauč se měnit vnitřní vztahový stres za pohodu. Relaxuj, sportuj a odpočívej. Pečuj o sebe s láskou. Nepřemýšlej o tom, co bys mohla udělat jinak nebo lépe, ale soustřeď se na to, jak se cítíš právě teď a co potřebuješ k tomu, abys byla šťastná.

Respektuj jeho rodinu

Jak by ses cítila, kdybys rozvrátila domov jeho rodině? Neber na svá bedra takovou tíhu a mysli na jeho rodinu, jako by to byla tvá rodina. Tento krok je zásadní nejen pro tvoji psychickou pohodu, ale také pro to, aby ses mohla posunout dál a najít si vlastní cestu ke štěstí.

Nový začátek

Není to jednoduché, ale zřejmě je teď tvým úkolem naučit se být v pohodě i jen sama se sebou. Pak teprve potkáš nevyhnutelně toho pravého. Proto se teď miluj ještě více. Protože jen milující srdce přichází vždy k milujícímu srdci.

Když budeš postupovat podle těchto kroků, můžeš se postupně osvobodit z nezdravého vztahu a otevřít si cestu k nové, naplněné lásce. Pamatuj si, že máš právo na lásku a štěstí, a to bez kompromisů.

Jak ti může pomoct seznamka?

Jedním z nástrojů, který ti může pomoct v řešení problému, je seznamka. Na seznamce máš možnost setkat se s novými lidmi, kteří jsou otevření novým vztahům. Seznamka ti umožní najít někoho, kdo bude nezadaný a bude ti moci nabídnout plnou pozornost a lásku, kterou si zasloužíš. Navíc, setkávání se s novými lidmi ti může pomoci zvýšit sebevědomí a uvědomit si svou hodnotu.